NA ZÁKLADE PREZENTÁCIE O ORAVSKEJ LESNEJ SME SI S P. UČITEĽKAMI
NAPLÁNOVALI SMER VYCHÁDZKY, NA KTOREJ SME VYHĽADALI A
POMENOVALI DÔLEŽITÉ ORIENTAČNÉ BODY V OKOLÍ MATERSKEJ ŠKOLY.
Vo štvrtok, 18.6. sme využili pekné slnečné počasie, vybehli s deťmi na dvor a pod vedením cvičiteľky - učiteľky Katky si za sprievodu hudby rozhýbali telá spoločným cvičením aerobiku. Deti sa s veľkým záujmom zapájali do cvičenia a za odmenu si mohli vyskúšať "visenie na tyči" či "jazdu na koňoch".
pondelok 1. júna 2015
Váľanie mája
Mesiac máj ubehol v materskej škole veľmi rýchlo.
A tak, ako sme ho za sprievodu piesní a tanca veselo vítali,
tak sme sa s ním museli aj rozlúčiť,
a májku, ktorú rúči šuhaji postavili všetkým šumným dievkam v materskej škole, na zem vyvaliť.
Dňa 18.5. 2015 k nám tradične zavítala pani zubárka, ktorá nám rozprávala o starostlivosti o zúbky a naučila nás ako si ich máme správne čistiť. Dozvedeli sme sa, prečo sa zúbky kazia a čo máme jesť , aby nám ostali čo najdlhšie zdravé.
V mesiaci máj sa končí činnosť krúžkov. V našej materskej škole pracovali deti vo folklórnom krúžku " Dínom-dánom". Učili sme sa ľudové piesne, základy ľudových tancov a na základe rozhovorov a prezentácií sme sa oboznamovali s ľudovými tradíciami. Obľúbili sme si ľudové hry našich prastarých mám a z tancov tradičný metlový tanec. Na záver sme dostali diplom a sladkú odmenu za poctivé špivanie a krepčenie . Bolo nám spolu fantasticky a veríme, že sa o rok stretneme s ďalšími predškolákmi, ktorí budú mať záujem o tradície a zvyky našich starých rodičov.
utorok 26. mája 2015
O kohútikovi a sliepočke
Vo štvrtok bolo upršané počasie, nemohli sme ísť hľadať zvieratká. Nevadí, prišli medzi nás v divadielku, ktoré zahrali deťom pani učiteľky. Už vieme, že maškrtnosť sa nevypláca...A vieme, že je potrebné si pomáhať, tak ako to urobil kohútik.